Nagroda Główna targów Costerina 2014 dla książki Henryka Jursza

Podczas XV Kościerskich Targów Książki Kaszubskiej i Pomorskiej „Costerina 2014″, Henryk Jursz za swoją książkę „Koleją z Wrzeszcza na Kaszuby” otrzymał Nagrodę Główną w Konkursie Literatury Pomorskiej, w kategorii „Opracowania naukowe i eseje”. Nagrodzona książka to pierwsza kompletna monografia dawnej kolei kokoszkowskiej, której historyczną następczynią jest Pomorska Kolej Metropolitalna.

12 lipca w Kościerzynie odbywały się XV Kościerskie Targi Książki Kaszubskiej i Pomorskiej „Costerina 2014″. Tradycją targów jest, że autorzy i wydawcy ubiegają się o nagrodę „Remusowej Kary” w kategorii wydawnictw literatury kaszubskiej oraz nagrody dotyczącej wydawnictw literatury pomorskiej. Z tym większą przyjemnością przyjęliśmy wiadomość, że książka Henryka Jursza „Koleją z Wrzeszcza na Kaszuby” została dostrzeżona, przez organizatorów. Autorowi tej historycznej publikacji przyznano Nagrodę Główną w kategorii Opracowania Naukowe i Eseje. (Pełne zestawienie nagrodzonych można znaleźć na stronie Biblioteki Miejskiej w Kościerzynie)

Książka H. Jursza miała swoją premierę na przełomie czerwca i lipca 2013 roku. Warto przypomnieć, że PKM S.A. wsparła finansowo wydanie tej wartościowej nie tylko dla miłośników kolei publikacji. Wsparcia udzieliły również miasta Gdańsk i Gdynia oraz Budimex S.A. – generalny wykonawca budowy PKM. Przedmowę napisał z kolei ówczesny wiceminister transportu Andrzej Massel, będący jednym z „ojców” projektu Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

Pierwsze egzemplarze książki trafiły do osób, które podpisywały Akt Erekcyjny Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę PKM.

Kościerskie targi od piętnastu lat przyciągają wydawców, autorów, środowiska naukowe, bibliotekarzy, księgarzy oraz miłośników książek. W trakcie trwania targów odbywają się na scenie wywiady z autorami i wydawcami oraz czytanie fragmentów utworów. Można również spotkać się z ulubionym autorem oraz otrzymać jego autograf.

Serdecznie gratulujemy autorowi i życzymy dalszych sukcesów!

This entry was posted in aktualnosci. Bookmark the permalink.

Comments are closed.