Telefon: +48 58 350 11 00 Email: sekretariat@pkm-sa.plUnia Europejska

Pociągiem do Kartuz z przesiadką na autobus w Somoninie. PKP PLK modernizuje linię kolejową nr 229

Od 13 czerwca 2022 r. aż do odwołania tymczasowo zawieszone zostaną bezpośrednie połączenia kolejowe na trasie Gdańsk – Kartuzy. Spowodowane jest to całkowitym wyłączeniem z ruchu odcinka Glincz – Kartuzy, w związku z modernizacją linii kolejowej nr 229 prowadzoną przez PKP PLK S.A. Do stacji Kartuzy i Dzierżążno pasażerowie będą mogli na stacji Somonino przesiąść się z pociągów do skomunikowanych z nimi autobusów.

Przygotowując się do nowej organizacji ruchu kolejowego w regionie, jaki wymusza rozpoczynająca się w połowie czerwca 2022 r. prowadzona przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. modernizacja odcinka linii nr 229, organizator przewozów (Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego), zaproponował w miejsce zawieszonych połączeń do Kartuz zwiększenie codziennej liczby pociągów z Trójmiasta do Kościerzyny z dotychczasowych 22 do 38.

Dzięki temu od 13 czerwca 2022 r. pociągi z i do stacji Kościerzyna będą kursować ze zwiększoną częstotliwością co około godzinę, w tym:

  • 22 pociągi na trasie Gdynia Główna – Gdańsk Wrzeszcz – Kościerzyna
  • 16 pociągów na trasie Gdańsk Wrzeszcz – Kościerzyna
  • Uzupełniające ww. relacje 2 pociągi na trasie Gdańsk Wrzeszcz – Żukowo Wschodnie
  • 2 pociągi na trasie Gdynia Główna – Gdańsk Osowa – Kościerzyna

 

Co ważne, na stacji PKP Somonino pociągi skomunikowane będą z tymczasową autobusową komunikacją zastępczą, obsługiwaną codziennie przez 34 autobusy na odcinku Somonino – Kartuzy – Dzierżążno i z powrotem.

 

Schemat linii PKM obowiązujący od 13.06.2022 do odwołania

 

 

Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest na stronach internetowych przewoźników (PKP SKM w Trójmieście, POLREGIO) oraz zarządców infrastruktury (PKP PLK, PKM):

https://www.skm.pkp.pl/

https://polregio.pl

https://portalpasazera.pl/

https://www.pkm-sa.pl/dla-pasazera/

 

Więcej informacji na temat modernizacji linii kolejowej 229 prowadzonej przez PKP PLK:

https://www.plk-sa.pl/o-spolce/biuro-prasowe/informacje-prasowe/szczegoly/beda-wygodniejsze-podroze-koleja-z-kartuz-do-trojmiasta-6113

Więcej informacji na temat nowej organizacji ruchu na trasie do Kartuz na facebookowym profilu przewoźnika obsługującego to połączenie – PKP SKM w Trójmieście:

Pomorska Kolej Metropolitalna S.A.
ul. Budowlanych 77, 80-298 Gdańsk
KRS: 0000365210 | NIP: 5833103672 | REGON: 221037360