Telefon: +48 58 350 11 00 Email: sekretariat@pkm-sa.plUnia Europejska

KOLEJ NA WAKACJE – czyli atrakcje turystyczne, do których dojedziesz pociągiem linią PKM

Z myślą o wszystkich osobach spędzających tegoroczne wakacje w naszym regionie, Pomorska Kolej Metropolitalna przygotowała specjalną mapkę atrakcji turystycznych, do których można dojechać pociągiem tą właśnie linią. Pod hasłem „KOLEJ NA WAKACJE” kryją się mniej lub bardziej znane – ale zawsze ciekawe – propozycje z Trójmiasta i z głębi Kaszub, doskonałe zarówno na jednodniowe, jak i na dłuższe wyprawy. Mapka „KOLEJ NA WAKACJE” dostępna jest nie tylko w wersji internetowej, ale także drukowanej – z okularami przeciwsłonecznymi od PKM w prezencie.

 

– W ten sposób chcemy zachęcić zarówno odwiedzających nasz region turystów, jak i mieszkańców do kolejowych wypraw turystycznych z Trójmiasta w głąb Kaszub oraz z serca Kaszub do Trójmiasta – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. – Zwłaszcza w tym roku, kiedy większość z nas ze względu na epidemię COVID-19 planuje swoje wakacje spędzać lokalnie, w swoim regionie lub kraju. Dla takich osób Pomorze ma bardzo wiele do zaoferowania. A linia PKM stworzyła nie tylko możliwość szybkiego dotarcia do pracy, szkoły lub na lotnisko, ale także weekendowych oraz wakacyjnych wyjazdów turystyczno-rekreacyjnych. I do takiego właśnie wykorzystywania naszej kolei chcemy zachęcać zarówno mieszkańców Pomorskiego, jak i odwiedzających nasze województwo gości.

Uroki kolejowej turystyki

Wygodnym i praktycznym przewodnikiem dla wszystkich osób zainteresowanych turystycznymi atrakcjami okolic Pomorskiej Kolei Metropolitalnej jest przygotowana przez PKM SA strona internetowa „KOLEJ NA WAKACJE”. Można na nią wejść skanując smartfonem kod QR w reklamie poniżej lub wybierając na komputerze adres: www.pkm-sa.pl/kolejnawakacje.

Znaleźć tam można 18 najciekawszych miejsc na Pomorzu, do których można dojechać linią PKM. Wszystko pokazane w czytelnej i atrakcyjnej formie graficznej, z intuicyjną nawigacją. Po kliknięciu na wybraną przez siebie atrakcję, na ekranie wyświetli się jej krótki opis wraz z filmem wideo pokazującym, jak do danego miejsca dojechać i co można tam zobaczyć.

– Mamy nadzieję, że dzięki temu również mieszkańcy naszego regionu oraz turyści odkryją uroki zwiedzania Pomorza koleją – zachęca Grzegorz Mocarski, prezes PKM SA. – Lista atrakcji turystycznych naszego województwa jest bardzo bogata, a wiele spośród nich położonych jest w bliskim sąsiedztwie linii kolejowych obsługiwanych w ramach projektu Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Dlatego postanowiliśmy zebrać najciekawsze z nich w jednym miejscu na naszej internetowej mapce i pokazać, że można do nich dojechać szybko i wygodnie pociągiem.

Prezentowane na stronie PKM filmy były już wcześniej pokazywane w ramach zrealizowanego wspólnie z redakcją „Dziennika Bałtyckiego” cyklu „Kolej na PKM”, który w 2018 r. zdobył Nagrodę Specjalną Marszałka Województwa Pomorskiego podczas Regionalnych Obchodów Światowego Dnia Turystyki. Dlatego w podpisie pod każdym wideo, PKM przypomina, że prezentowane w filmie godziny otwarcia i ceny biletów mogły się zmienić, więc należy je zweryfikować przed wybraniem się do danej atrakcji.

Mapka z prezentem

Mapka „KOLEJ NA WAKACJE” dostępna jest nie tylko w wersji internetowej, ale także drukowanej – z okularami przeciwsłonecznymi od PKM (z filtrem UV400) w prezencie. Wydany w formie ulotki reklamowej wakacyjny gadżet PKM można będzie zdobyć m.in. w konkursach na facebookowym profilu PKM, na stoisku Województwa Pomorskiego podczas tegorocznego Jarmarku Dominikańskiego oraz w wybranych punktach Informacji Turystycznej w Trójmieście i na Kaszubach. Szczęśliwcy, którym uda się go zdobyć, będą więc mogli polecane przez PKM atrakcje podziwiać przez… PKM-kowe okulary.

Niezależnie od tego, czy mieszkamy lub odpoczywamy w Trójmieście i chcielibyśmy wyjechać na Kaszuby, czy też może będąc w okolicach Kartuz lub Kościerzyny planujemy krótki wypad do Gdańska lub Gdyni, najlepszym i najwygodniejszym środkiem transportu będzie w takim przypadku niestojący w korkach, nowoczesny i klimatyzowany pociąg. Jeśli dodamy do tego możliwość podziwiania z okien jadącego pociągu niesamowitych krajobrazów, zrozumiemy dlaczego linia PKM przez wiele osób uważana jest za jedną z najbardziej atrakcyjnych widokowo linii kolejowych w naszym kraju!

Pomorska Kolej Metropolitalna S.A.
ul. Budowlanych 77, 80-298 Gdańsk
KRS: 0000365210 | NIP: 5833103672 | REGON: 221037360