Telefon: +48 58 350 11 00 Email: sekretariat@pkm-sa.pl

Ponowne zamknięcie ul. Piaskowej w Rębiechowie związane z budową PKM

W związku z budową Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, w piątek 8 listopada 2013 r., o godz. 8.30, ponownie zamknięta zostanie dla ruchu ul. Piaskowa w Rębiechowie, w okolicach wiaduktu drogowego nad linią kolejową 201 Gdynia – Kościerzyna. Zmiany w organizacji ruchu w tym miejscu zostały wprowadzone już 13 września br., jednak po sygnałach od mieszkańców o trudnościach związanych z przygotowanym objazdem, wykonawca budowy przerwał prace w tym miejscu, aby poprawić drogę objazdową.


Dzisiaj (7.11.2013 r.) po akceptacji zarządcy drogi, wykonawca zdecydował o wznowieniu w tym miejscu prac przy budowie nowego wiaduktu drogowego – oznaczonego na planach PKM jako WD 40 – w bezpośrednim sąsiedztwie stojącego już tu wiaduktu nad torami linii 201. Dodatkowo na przedłużeniu obu wiaduktów powstanie też nowa droga, łącząca ul. Piaskową z ul. Barniewicką.

Szeroki zakres prac, jakie trzeba wykonać w tym miejscu, wiąże się jednak z całkowitym zamknięciem przejazdu ul. Piaskową aż do lipca przyszłego roku. W tym czasie na drugą stronę torów można będzie dostać się objazdem – przez ulice: Barniewicką i Lipową (mapka w galerii poniżej).

Pomorska Kolej Metropolitalna S.A. | Wszelkie prawa zastrzeżone.