Telefon: +48 58 350 11 00 Email: sekretariat@pkm-sa.plUnia Europejska

PKM zachęca: zostań w domu i przeczytaj książki o historii kolei na Pomorzu

Wszyscy wiemy, że najskuteczniejszym sposobem na walkę z panującą obecnie w całym kraju epidemią koronawirusa jest powszechna izolacja i dlatego – jako PKM – również zachęcamy wszystkich, aby się do niej stosować. Dlatego w ramach akcji #zostanwdomu przygotowaliśmy dla wszystkich miłośników kolei niespodziankę.

 

 

Wspólnie z Henrykiem Jurszem – autorem książki „Koleją z Wrzeszcza na Kaszuby” (I wydanie w 2013 r. – nakład wyczerpany) i Kamilem Wrotkowskim –  autorem książki „Problem odbudowy linii kolejowej Gdańsk Wrzeszcz – Kokoszki w drugiej połowie lat 50. XX wieku” (wydanie e-book w 2014 r.) postanowiliśmy udostępnić wszystkim zainteresowanym ww. tytuły w postaci plików PDF – do pobrania bezpłatnie z naszej strony internetowej. Od siebie dołożyliśmy trzeci tytuł – wydany przez nas w 2015 r. pamiątkowy album „Kolej na PKM” (również już niedostępny w wersji drukowanej), podsumowujący kilkuletnie prace nad tym historycznym projektem, ze wstępem autorstwa Pawła Huelle.

 

 

Obydwaj autorzy chętnie przystali na naszą propozycję, aby w tym trudnym dla nas wszystkich okresie przymusowej izolacji bezpłatnie udostępnić miłośnikom kolei ich książki wraz z naszym albumem. Tym bardziej, że poza samą epidemią jest jeszcze ku temu jedna okazja – dokładnie dzisiaj (25.03.2020 r.) mija 75 lat od zburzenia przez Niemców części wiaduktów dawnej Kolei Kokoszkowskiej, której historyczną następczynią jest Pomorska Kolej Metropolitalna.

Dowiedzieć się o tym (i wielu innych ciekawostkach historycznych) możecie z lektury polecanych przez nas 3 książek, które każdy zainteresowany może pobrać na swój telefon, tablet lub komputer klikając na ich okładki poniżej:

 

Życzymy miłej lektury!

Pomorska Kolej Metropolitalna S.A.
ul. Budowlanych 77, 80-298 Gdańsk
KRS: 0000365210 | NIP: 5833103672 | REGON: 221037360