Telefon: +48 58 350 11 00 Email: sekretariat@pkm-sa.plUnia Europejska

Już wkrótce ostatni przemarsz trasą PKM

W sobotę 29 września 2012 r. odbędzie się kolejny, czwarty już rajd pieszy trasą Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, organizowany tradycyjnie przez samorządową spółkę PKM S.A., Pomorskie Stowarzyszenie Sympatyków Transportu Miejskiego, przy medialnym wsparciu „Dziennika Bałtyckiego”. Będzie to zarazem ostatnia tego typu impreza. Wkrótce bowiem rozpoczną się prace związane z budową kolei metropolitalnej i przejście tą trasą w kolejnych latach nie będzie już możliwe.


Ostatni przemarsz trasą PKM będzie wyjątkowy również dlatego, że po raz pierwszy podzielony został na dwie grupy, które równolegle wystartują z przeciwnych krańców przyszłej linii kolejowej, by spotkać się na wysokości planowanego przystanku PKM Jasień. Pierwsza grupa ruszy – tak jak w poprzednich latach – z peronu SKM Gdańsk Zaspa, natomiast druga spod Portu Lotniczego w Gdańsku Rębiechowie (z tego kierunku przemarsze trasą PKM jeszcze nigdy nie odbywały się). Zbiórka obu grup planowana jest o godz. 9.30, a wymarsz maksymalnie pół godziny później. Na miejsce przyszłego przystanku PKM Jasień obie grupy powinny dotrzeć ok. godz. 12.30.

Wszyscy przejdą następnie na teren budowanego w pobliżu osiedla Alfa Park, gdzie odbywać się będzie organizowany przez dewelopera festyn rodzinny. W ramach imprezy przygotowane zostanie również stoisko Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, na którym – poza prezentacją projektu – rozegrane zostaną również atrakcyjne konkursy o tematyce kolejowej.

W związku z ograniczoną liczbą miejsc w każdej z grup przemarszu, wszyscy zainteresowani udziałem w tym wydarzeniu proszeni są o wysłanie zgłoszenia na adres mailowy rzecznika PKM: tomasz.konopacki@pkm-sa.pl, najpóźniej do 20.09.2012 r. Zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko osoby/osób zgłaszających się do przemarszu oraz wskazanie grupy, do której dana osoba chce dołączyć (w przypadku zamknięcia jednej z list, pozostałych chętnych będziemy zapisywać do drugiej grupy). O udziale w rajdzie pieszym trasą PKM zadecyduje kolejność zgłoszeń. Wszyscy uczestnicy przemarszu otrzymają od nas po 20 września maila z informacją o wpisaniu na listę wraz ze szczegółowym programem całej imprezy.

AKTUALIZACJA  (25.09.2012):

Lista zgłoszeń została już zamknięta – chęć udziału w imprezie zadeklarowało ok. 130 osób, do których 24 września wysłaliśmy maila z potwierdzeniem udziału w przemarszu (z podziałem na grupy 1 i 2) oraz programem i mapką całego wydarzenia.

Dziękujemy wszystkim sympatykom PKM za zainteresowanie naszą imprezą i do zobaczenia na przemarszu.

Pomorska Kolej Metropolitalna S.A.
ul. Budowlanych 77, 80-298 Gdańsk
KRS: 0000365210 | NIP: 5833103672 | REGON: 221037360