Telefon: +48 58 350 11 00 Email: sekretariat@pkm-sa.plUnia Europejska

Oto najlepsze zdjęcia w konkursie #KolejNaPKM

Ponad 360 zdjęć prawie 200 różnych autorów, spośród których wybraliśmy 12 zwycięzców i dodatkowo 12 wyróżnionych – tak w największym skrócie można podsumować nasz trwający od lipca do października 2021 r. konkurs fotograficzny #KolejNaPKM. Pora zatem zobaczyć linię PKM z perspektywy Waszych obiektywów i poznać najlepsze konkursowe zdjęcia, które trafiły do kalendarza Pomorskiej Kolei Metropolitalnej na 2022 rok!

 

– Kończący się 2021 rok jest ostatnią okazją do sfotografowania linii PKM bez sieci trakcyjnej, której rozciągnięcie nad torami w ramach rozpoczętej w czerwcu elektryfikacji na zawsze zmieni krajobraz Pomorskiej Kolei Metropolitalnej – mówi Grzegorz Mocarski, prezes PKM SA. – Dlatego chcąc zachować w pamięci wygląd linii PKM bez „druta” postanowiliśmy zorganizować konkurs fotograficzny skierowany do wszystkich miłośników kolei oraz mediów społecznościowych. Dzięki tym zdjęciom uda nam się razem stworzyć bogatą dokumentację fotograficzną linii PKM sprzed elektryfikacji, która na naszych oczach przechodzi właśnie do historii…

Przez ostatnie 4 miesiące miłośnicy kolei i mediów społecznościowych, których udało nam się namówić do udziału w naszej zabawie, publikowali na swoich profilach na Instagramie i Facebooku swoje zdjęcia oznaczone naszym konkursowym hasztagiem #KolejNaPKM. Łącznie opublikowanych zostało ponad 360 takich zdjęć autorstwa koło 200 osób!

Fotografie oceniała komisja konkursowa, składająca się z przedstawicieli PKM SA, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego oraz Igers Gdańsk, pod którego patronatem odbywał się konkurs. Wszystkie zdjęcia były niesamowite, a wiele spośród nich naprawdę na wysokim poziomie artystycznym. Nie brakowało także fotografii, które przedstawiały bardzo oryginalne i niezwykle świeże spojrzenie na infrastrukturę linii PKM, a także pozostałych tras kolejowych obsługiwanych w ramach projektu Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

Dlatego trudno było wybrać spośród nich tylko 12 zwycięskich prac… Komisja konkursowa, doceniając wysoki poziom wielu fotografii postanowiła więc rozszerzyć swój wybór o kolejnych 12 wyróżnionych fotografii, których autorzy otrzymają od PKM SA zestawy oryginalnych kolejowych gadżetów. Natomiast autorzy 12 zwycięskich prac otrzymają w nagrodę honorarium w wysokości 500 zł netto oraz zestawy gadżetów PKM, a dodatkowo ich zdjęcia trafią do autorskiego kalendarza Pomorskiej Kolei Metropolitalnej na 2022 rok.

Tak będzie wyglądał kalendarz ścienny Pomorskiej Kolei Metropolitalnej na 2022 rok,
z 12 najlepszymi zdjęciami nagrodzonymi w konkursie #KolejNaPKM.

 

Pełną listę laureatów naszego konkursu #KolejNaPKM wraz z ich zdjęciami publikujemy poniżej wraz z linkami do profili IG lub FB autorów (po kliknięciu w imię i nazwisko):

 

 

12 NAGRODZONYCH ZDJĘĆ

 

Marcin Lichwa

 

Paweł Nowakowski

 

Joanna Trukawka-Grygorowicz

 

Mirosław Skrzypkowski

 

Leopold Lewandowski

 

Dominika Landowska

 

Piotr Odya

 

Tomasz Cichocki

 

Marcin Lubrant

 

Jacek Jaskólski

 

Mateusz Ziółkowski

 

Łukasz Niedziółko

 

 

12 WYRÓŻNIONYCH ZDJĘĆ

 

Linda Christiansen

 

Kacper Hajdas

 

Kuba Henke

 

Szymon Koszczuk

 

Dominika Landowska

 

Leopold Lewandowski

 

Łukasz Niedziółko

 

Piotr Odya

 

Tadeusz Wróbel

 

Kolej na foto

 

pomeranian.trains

 

Peter Kocon

 

 

Jeżeli tylko warunki epidemiologiczne na to pozwolą, zorganizujemy dla ww. laureatów osób uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień, którą planujemy w połowie grudnia 2021r., kiedy tylko z drukarni otrzymamy wydrukowane już kalendarze. Każdą z ww. osób o terminie i sposobie wręczenia nagród oraz wyróżnień poinformujemy indywidualnie.

Wszystkim laureatom konkursu gratulujemy, a wszystkim uczestnikom naszej zabawy dziękujemy i zachęcamy do dalszego pełnego pasji fotografowania nie tylko naszej linii kolejowej!

 

Okładka kalendarza Pomorskiej Kolei Metropolitalnej na 2022 rok.

 

 

 

Pomorska Kolej Metropolitalna S.A.
ul. Budowlanych 77, 80-298 Gdańsk
KRS: 0000365210 | NIP: 5833103672 | REGON: 221037360