Telefon: +48 58 350 11 00 Email: sekretariat@pkm-sa.plUnia Europejska

Kolejne zmiany w ruchu na ul. Budowlanych w Gdańsku

Od wtorku, 7 października 2014 r., kierowcy poruszający się ul. Budowlanych w Gdańsku, na odcinku od ul. Słowackiego do Jesiennej pojadą już nową nitką tej drogi. Dotychczasowa zostanie zamknięta na czas remontu, a ruch przełożony zostanie na świeżo ukończony odcinek. Dzięki prowadzonym obecnie pracom, już wkrótce kierowcy zyskają dłuższy odcinek tej ulicy o dwóch pasach ruchu w każdym kierunku.


Roboty drogowe na tym odcinku ul. Budowlanych związane są z powstającym w pobliżu przystankiem PKM Gdańsk-Matarnia, zlokalizowanego w 8-metrowym wąwozie bezpośrednio pod ulicą. W ramach przebudowy istniejącego w tym miejscu układu drogowego kilkusetmetrowy odcinek ul. Budowlanych od ul. Słowackiego, aż do wysokości budowanego pod ulicą przystanek PKM poszerzony zostanie do czterech pasów ruchu – po dwa w każdym kierunku. Budowane przez PKM wiadukty drogowe przechodzące nad przystankiem zostały bowiem zaprojektowane od razu dla czterech pasów ruchu – co w przyszłości umożliwi miastu ewentualną późniejszą rozbudowę całej drogi.

Czy kolejne towarzyszące budowie PKM zmiany w organizacji ruchu na ul. Budowlanych powodują dodatkowe utrudnienia dla kierowców? – można sprawdzić online dzięki naszej kamerze na budowie:

Kamera PKM-Budowlanych(kier. Słowackiego)

Pomorska Kolej Metropolitalna S.A.
ul. Budowlanych 77, 80-298 Gdańsk
KRS: 0000365210 | NIP: 5833103672 | REGON: 221037360