Telefon: +48 58 350 11 00 Email: sekretariat@pkm-sa.plUnia Europejska

Warsztaty i plenery fotograficzne dla młodzieży na trasie kolei metropolitalnej

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku organizuje w dniach 5-8 kwietnia 2011 r. warsztaty fotograficzne inspirowane gdańską historią i literaturą związaną z wydarzeniami drugiej wojny światowej. Warsztaty skierowane są do młodzieży szkół ponadpodstawowych oraz studentów, którzy pasjonują się historią i fotografią. Patronat nad warsztatami objęli Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk oraz Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz. Partnerem warsztatów jest Pomorska Kolej Metropolitalna – gdyż to właśnie na trasie  historycznej linii kolejowej w Gdańsku odbędą się towarzyszące warsztatom plenery fotograficzne.

Na zajęciach teoretycznych młodzież pozna tło historyczne wydarzeń rozgrywających się w Gdańsku i na Pomorzu w latach wojny i powojennych. Inspiracją literacką plenerów fotograficznych będą książki: Rajski Ogród Barbary Szczepuły oraz Weiser Dawidek Pawła Huelle.

Pod okiem fotografa uczestnicy poznają podstawy i techniki fotografii oraz przygotują się do zdjęć w plenerach miejskich i leśnych, które będą odbywały się w dzielnicach Strzyża, Brętowo, Dolne Migowo, Dolny Wrzeszcz. Fotograficzno – historyczny spacer śladami bohaterów książek pozwoli uczestnikom na wykorzystanie wiedzy zdobytej podczas zajęć teoretycznych, doskonalenie swoich umiejętności fotograficznych, ale także na szersze zapoznanie się z historią regionu w czasie drugiej wojny światowej.

W przyszłości planujemy kolejne odsłony warsztatów oraz zorganizowanie wystawy najlepszych fotografii powstałych podczas plenerów.

Patronami medialnymi warsztatów są Dziennik Bałtycki oraz Radio Gdańsk.

Partner warsztatów: Pomorska Kolej Metropolitalna S.A.

Pomorska Kolej Metropolitalna S.A.
ul. Budowlanych 77, 80-298 Gdańsk
KRS: 0000365210 | NIP: 5833103672 | REGON: 221037360