Związana z PKM przebudowa kanalizacji deszczowej na gdańskiej Strzyży

pkm_ps_040Przez najbliższe trzy tygodnie kierowców poruszających się w rejonie skrzyżowania ul.  Chrzanowskiego, Gomółki i Chopina czekają utrudnienia w ruchu. Związane są one z koniecznością włączenia kanalizacji deszczowej budowanej wraz z Pomorską Koleją Metropolitalną w istniejącą sieć miejską. Starając się zminimalizować utrudnienia dla mieszkańców, wykonawca zdecydował się realizować prace odcinkowo. W związku z tym fragmenty wyłączane z ruchu będą się zmieniały z każdym tygodniem. Z tego też względu apelujemy do kierowców, aby uważnie patrzyli na znaki informujące o tymczasowych zmianach w organizacji ruchu.

Prace podzielone zostały na etapy.  W pierwszej fazie robót wykonane zostanie włączenie projektowanej sieci kanalizacji deszczowej w ul. Chrzanowskiego. Za priorytet uznano zachowanie ruchu w ciągu ul. Chrzanowskiego. Dlatego też zajęte zostanie pół jezdni w rejonie skrzyżowania z ul. Gomółki i Chopina, a ruch prowadzony będzie wahadłowo.  Jednocześnie wyłączona zostanie funkcjonująca w tym miejscu sygnalizacja świetlna oraz zamknięta możliwość wjazdu w Chrzanowskiego od strony ul. Gomółki i Chopina. Jednocześnie poprowadzone zostaną oznakowane objazdy innymi ulicami: Wilka-Krzyżanowskiego, Glinki oraz Hubala i Rolną. Taka organizacja ruchu stosowana będzie od 29.09.  do 13.10.2014.

Następnie prace przeniosą się kolejno na ul. Gomółki i Kiepury, które odcinkowo wyłączane będą z ruchu. Przywrócone za to zostaną ruch w obu kierunkach na ul. Chrzanowskiego oraz możliwość wjazdu i wyjazdu z ul. Chopina. Ostatecznie koniec wszelkich prac w tym rejonie wykonawca zaplanował na pierwszą połowę listopada b.r.

This entry was posted in aktualnosci. Bookmark the permalink.

Comments are closed.