Wizyta w warszawskim metrze

Przedstawiciele Pomorskiej Kolei Metropolitalnej odwiedzili warszawskie Metro, aby przyjrzeć się zastosowanym w stolicy rozwiązaniom technicznym, które można by wykorzystać w PKM.

Głównym celem delegacji PKM była wizyta w Centrum Sterowania Ruchem w  Stacji Techniczno-Postojowej Metra na warszawskich Kabatach, która – według specjalistów – jest obecnie najnowocześniejszym tego typu obiektem w Polsce.

Pracownicy warszawskiego Metra pokazali przedstawicielom Pomorskiej Kolei Metropolitalnej poszczególne stanowiska CSR, omawiając zakres pracy i znaczenie każdego z nich. Dziesięcioletnie doświadczenia w ich funkcjonowaniu pozwoliły obecnie na opracowanie jeszcze lepszego systemu, który będzie zastosowany na powstającej właśnie drugiej linii metra w stolicy. Niewykluczone, że warszawskie doświadczenia zostaną również wykorzystane w naszym regionie, przy budowie Centrum Sterowania Ruchem PKM.

Przedstawiciele PKM odwiedzili również stację Młociny, która jest jednym z największych węzłów przesiadkowych typu „Park&Ride” w stolicy. W bezpośrednim sąsiedztwie przystanku metra zlokalizowane są: pętla tramwajowa i autobusowa oraz wielopoziomowy parking samochodowy. Aż 6 spośród 8 nowych przystanków PKM w Gdańsku również będzie miało podobny charakter węzłów przesiadkowych, więc pracownicy PKM przyglądali się warszawskim rozwiązaniom bardzo uważnie.

This entry was posted in aktualnosci. Bookmark the permalink.

Comments are closed.