PKM wybuduje rondo w Rębiechowie – będą utrudnienia w ruchu, ale potem będzie bezpieczniej

Pomorska Kolej Metropolitalna wybuduje rondo na skrzyżowaniu ul. Gdańskiej i Piaskowej w Rębiechowie. W związku z pracami ruch w tym miejscu będzie odbywał się wahadłowo. Utrudnienia potrwają do końca 2014 roku, ale nowa organizacja ruchu powinna w znaczący sposób poprawić bezpieczeństwo w tym rejonie.

Czytaj dalej >>

Posted in aktualnosci | Komentarze są wyłączone

Rozpoczęły się próby obciążeniowe wiaduktów PKM. Apel do mieszkańców o niewchodzenie na teren budowy!

Budowa PKM wkroczyła w kolejny etap! W piątek, 17 października 2014 r. na gdańskiej Strzyży odbyła się próba obciążeniowa pierwszego wiaduktu na naszej linii – WD 9, czyli następcy słynnego Mostku Weisera. Jest to pierwszy krok niezbędny do uzyskania zgody na użytkowanie obiektu. Podobne procedury w najbliższych miesiącach przejdą wszystkie pozostałe obiekty inżynieryjne wybudowane wzdłuż linii PKM. Dlatego po raz kolejny apelujemy do mieszkańców o jeszcze kilka miesięcy cierpliwości i nieprzechodzenie – w trosce o własne bezpieczeństwo – przez teren budowy!


Czytaj dalej >>

Posted in aktualnosci | Komentarze są wyłączone

Kolejne zmiany w ruchu na ul. Budowlanych w Gdańsku

Od wtorku, 7 października 2014 r., kierowcy poruszający się ul. Budowlanych w Gdańsku, na odcinku od ul. Słowackiego do Jesiennej pojadą już nową nitką tej drogi. Dotychczasowa zostanie zamknięta na czas remontu, a ruch przełożony zostanie na świeżo ukończony odcinek. Dzięki prowadzonym obecnie pracom, już wkrótce kierowcy zyskają dłuższy odcinek tej ulicy o dwóch pasach ruchu w każdym kierunku.

Czytaj dalej >>

Posted in aktualnosci | Komentarze są wyłączone

Związana z PKM przebudowa kanalizacji deszczowej na gdańskiej Strzyży

pkm_ps_040Przez najbliższe trzy tygodnie kierowców poruszających się w rejonie skrzyżowania ul.  Chrzanowskiego, Gomółki i Chopina czekają utrudnienia w ruchu. Związane są one z koniecznością włączenia kanalizacji deszczowej budowanej wraz z Pomorską Koleją Metropolitalną w istniejącą sieć miejską. Starając się zminimalizować utrudnienia dla mieszkańców, wykonawca zdecydował się realizować prace odcinkowo. W związku z tym fragmenty wyłączane z ruchu będą się zmieniały z każdym tygodniem. Z tego też względu apelujemy do kierowców, aby uważnie patrzyli na znaki informujące o tymczasowych zmianach w organizacji ruchu.

Czytaj dalej >>

Posted in aktualnosci | Komentarze są wyłączone

400 pierwszych pasażerów pojechało PKM

niedzwiednik2Ponad 2 tysiące ludzi odwiedziło ostatni z cyklu Dni Otwartych na budowie Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Blisko 400 z nich skorzystało z przejazdów drezyną – największej atrakcji tego dnia, która kursowała pomiędzy budowanym przystankiem PKM Gdańsk Niedźwiednik, a nowym Mostkiem Weisera. Wśród gości specjalnych imprezy znaleźli się m.in.  gdański pisarz Paweł Huelle w którego powieści opisane są niektóre elementy „umarłej linii” kokoszkowskiej będącej poprzedniczką PKM, w tym wspomniany mostek oraz Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk.

Czytaj dalej >>

Posted in aktualnosci | Komentarze są wyłączone

Do trzech razy sztuka – Kolej na Niedźwiednik

pkmmapaniedzwiednik_130914Ostatni z cyklu Dni Otwartych na budowie Pomorskiej Kolei Metropolitalnej odbędzie się w najbliższą sobotę, 13 września 2014 r., w okolicach budowanego przystanku PKM Gdańsk-Niedźwiednik, przy ul. Słowackiego. Dla wszystkich sympatyków PKM zaplanowaliśmy mnóstwo atrakcji. Wśród nich m.in. możliwość przejazdu drezyną – po raz pierwszy po torach nowobudowanej linii kolejowej.

Czytaj dalej >>

Posted in aktualnosci | Komentarze są wyłączone

Tłumy miłośników PKM na niebie i ziemi – Dzień Otwarty na Strzyży

Drugi z cyklu Dni Otwartych na budowie Pomorskiej Kolei Metropolitalnej przyciągnął około 2 tysiące miłośników kolejnictwa. Na Strzyży, w okolicy budowanego przystanku o tej samej nazwie, w ubiegłą sobotę, 6 września każdy z zainteresowanych mógł skorzystać ze specjalnie przygotowanych atrakcji. Największą z nich była możliwość zobaczenia budowy PKM z balonu na uwięzi.

Czytaj dalej >>

Posted in aktualnosci | Komentarze są wyłączone

Pojazdy PESA obsłużą pasażerów Pomorskiej Kolei Metropolitalnej

Ponad 114 milionów złotych kosztować będzie 10 nowoczesnych zespołów trakcyjnych dla Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Do zawarcia umowy doszło 2 września między Samorządem województwa Pomorskiego a przedstawicielami bydgoskiej firmy PESA S.A. Wszystkie składy powinny trafić do Gdańska najpóźniej w maju 2015 r.

Czytaj dalej >>

Posted in aktualnosci | Komentarze są wyłączone

Prace związane z włączeniem PKM do linii E 65 zakończą się później niż budowa samej kolei metropolitalnej

Na trzy dni przed wyznaczonym terminem wykonawca Pomorskiej Kolei Metropolitalnej zakończył najpilniejsze prace w miejscu połączenia linii PKM z istniejącą linią dalekobieżną E 65 i przekazał dziś (29.08.2014 r.) plac budowy z powrotem przedstawicielom PKP PLK. Mimo to – w związku z kilkumiesięcznym opóźnieniem, z jakim Budimex mógł wejść na ten teren – wykonanie wszystkich niezbędnych w tym miejscu prac potrwa dłużej niż pierwotnie planowano. Opóźnienie to dotyczy jednak tylko i wyłącznie odcinka łączącego linię PKM z linią dalekobieżną i nie ma wpływu na resztę robót budowlanych PKM, które zgodnie z harmonogramem mają zakończyć się do 30 kwietnia 2015 r.

Czytaj dalej >>

Posted in aktualnosci | Komentarze są wyłączone

PKM PONOWNIE ZAPRASZA NA BUDOWĘ

W pierwszych tygodniach września mieszkańcy Pomorza zyskają kolejną możliwość obejrzenia budowy Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Podobnie jak to było w maju, PKM otworzy bramy największej kolejowej inwestycji Samorządu Województwa Pomorskiego. Tym razem dwukrotnie – 6 września na Strzyży i 13 września na Niedźwiedniku. Odwiedzający będą mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć z powietrza nową linię kolejową w Trójmieście, a także przejechać się po świeżo położonych torach.

Czytaj dalej >>

Posted in aktualnosci | Komentarze są wyłączone