Telefon: +48 58 350 11 00 Email: sekretariat@pkm-sa.pl

Koniec utrudnień dla kierowców na ul. Rakoczego w Gdańsku

Już od 19 listopada 2013 r. kierowcy jeżdżący ul. Rakoczego w Gdańsku znów pojadą po obu pasach w każdym kierunku. Oznacza to koniec trwających w tym miejscu od pięciu miesięcy zmian w organizacji ruchu, związanych z budową Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

Tym samym organizacja ruchu w tym miejscu wraca do stanu, jaki miał miejsce jeszcze przed rozpoczęciem prac budowlanych PKM. Wznowienie ruchu po obu jezdniach ul. Rakoczego jest możliwe ponieważ wykonawca Pomorskiej Kolei Metropolitalnej zakończył już prace przy budowie konstrukcji szalunku wiaduktu kolejowego (WK 16) bezpośrednio nad ul. Rakoczego. Wcześniej wybudowane zostały wszystkie podpory wiaduktu kolejowego oraz mur oporowy przystanku.

Pomimo przywrócenia ruchu w okolicach ul. Rakoczego nadal apelujemy do osób poruszających się samochodami o zachowanie szczególnej ostrożności w tym miejscu, które wciąż jest placem budowy. Kolejne utrudnienia na ul. Rakoczego czekają kierowców dopiero w momencie demontażu rusztowań – już po wybetonowaniu wiaduktu. Będziemy o tym informować w oddzielnym komunikacie.

W galerii poniżej można obejrzeć aktualne zdjęcia z miejsca budowy przystanku PKM Brętowo i wiaduktu kolejowego nad ul. Rakoczego. Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Pomorska Kolej Metropolitalna S.A. | Wszelkie prawa zastrzeżone.